Koronawirus zmienił wiele rynków, wliczając w to handel zagraniczny i eksport do Niemiec. Musimy liczyć się z nowymi ograniczeniami dotyczącymi eksportu, jednak pomimo wprowadzenia obostrzeń przepływ towaru jest stosunkowo swobodny. Zachodni sąsiad Polski pozostaje stabilnym partnerem biznesowym, który jest w stanie zapewnić dochodową współpracę. Warto wiedzieć, jak obecnie wygląda rynek eksportowy i jak będzie się zmieniał w najbliższej przyszłości.

Profesjonalny eksport Polska-Niemcy

Jeśli szukasz firmy transportowej, która zadba o eksport twoich towarów z Polski do Niemiec, to dobrze trafiłeś. Załadujemy Twój towar w każdym mieście w Niemczech od Monachium, Norymberga, Erlangen, Kolonia, Bonn, Wiesbaden, Hamburg, Berlin, aż po Drezno oraz Lipsk, a za podjazd na miejsce załadunku do 30km nic nie zapłacisz. Pomożemy Ci w transporcie z Niemiec do Polski.

Koronawirus powodem nowych zasad w handlu

Niemcy to partner Polski zarówno w eksporcie, jak i w imporcie. Wymieniamy z naszymi sąsiadami towary od wielu lat. Ta symbioza działała w bardzo korzystny sposób. Dzięki niej wiele polskich marek mogło zdobywać rynki na zachodzie, a my mogliśmy liczyć na konkurencyjne produkty z Niemiec. Dzisiaj, w dobie epidemii, eksport do Niemiec przebiega nieco inaczej. Zachodnią granicę Polski można przekraczać w określonych punktach i dopiero po przejściu krótkiej weryfikacji. Kontrole mimo wszystko przebiegają sprawnie, a wymiana towarów w dalszym ciągu ma się dobrze. Warto wspomnieć, że pomimo zawirowań w gospodarce Polska może pochwalić się wzrostem eksportu w pierwszym kwartale. Ekonomia naszego zachodniego sąsiada, uważanego za najlepiej przygotowany kraj do walki z koronawirusem, pozostaje w dobrym stanie. Przedsiębiorcy mający klientów w Niemczech z pewnością nie muszą rezygnować z przewożenia towaru w tym kierunku.

Eksport do Niemiec? Czego potrzebują na dzień dzisiejszy nasi sąsiedzi?

W tym momencie nieco zmieniły się potrzeby klientów z Niemiec. Rynek skupia się na produktach spożywczych, sprzęcie elektronicznym, sprzęcie sportowym, środkach do dezynfekcji i akcesoriach pierwszej potrzeby dla zwierząt. Transport ciężarowy, który koncentrował się na dotychczasowych produktach – meblach, pojazdach, materiałach nieszlachetnych i maszynach elektrycznych – traci na znaczeniu, jednak wciąż pozostaje lukratywną opcją. Jeśli więc produkujemy towary pierwszej potrzeby, płyny do dezynfekcji, żywność, sprzęt do prowadzenia home office, czy też obciążenia do domowych siłowni – zwróćmy większą uwagę na potencjał drzemiący w niemieckich klientach. Odpowiedni transport z Polski do Niemiec może napędzić nasze przychody w drastycznym tempie, a dziś każda złotówka jest na wagę złota. Jeśli jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem naszej oferty na kolejne rynki, warto powierzyć sprawę w ręce rzetelnej, godnej zaufania spedycji.

Eksport do Niemiec z M&W Spedition

Transport Niemcy–Polska pozostaje dochodowy w dobie koronawirusa

Rynek niemiecki jest bogaty w szerokie spektrum możliwości, ogromną liczbę potencjalnych klientów i oferuje uczciwą konkurencję. Jeśli więc chcemy otworzyć przed sobą nowe możliwości lub rozszerzyć swoją istniejącą działalność w Niemczech, powinniśmy nawiązać współpracę ze skuteczną i punktualną firmą transportową, która oferuje bezproblemowy przewóz towarów do Niemiec i wysoką jakość usług. Równie ważne są bezpieczeństwo Twojego ładunku oraz korzystna cena usług.

Eksport do Niemiec – prognoza na przyszłość

Rynki powoli się otwierają, a pandemia wydaje się mieć coraz mniejszy wpływ na gospodarkę. To dopiero pierwsze kroki w kierunku pokonania kryzysu – warto jednak mieć to na uwadze. Żyjemy w ciekawych czasach, a przyszłość może wydawać się niepewna. Pomimo tego rynek niemiecki dalej może być źródłem przychodu dla polskich firm zajmujących się eksportem swoich towarów. Dodatkowych zysków możemy upatrywać się między innymi w tym, że Unia Europejska znacząco ograniczyła wymianę towarów z Chinami. Otwiera to nowe możliwości przed innymi państwami. Po epidemii może gwałtownie wzrosnąć zapotrzebowanie na konkretne produkty. Handel międzynarodowy w dalszym ciągu jest bardzo dochodowy i warto nawiązywać współpracę z firmami operującymi w krajach ze stabilną gospodarką, które są w stanie poradzić sobie ze skutkami epidemii. Do tych państw z pewnością można zaliczyć Niemcy.

Transport dla eksportu do Niemiec

Jeśli szukasz doświadczonego i solidnego przewoźnika, który przewiezie Twoje towary z Polski do Niemiec, to nasza oferta jest dla Ciebie stworzona. Skontaktuj się z nami i otrzymaj indywidualną ofertę transporty w ciągu 24 godzin!