Nie każdy, kto deklaruje się jako wiarygodny i zaufany dostawca usług spedycyjnych, faktycznie nim jest. Zanim powierzysz swój towar firmie transportowej, sprawdź, na ile jest rzetelna. Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę i komu najlepiej zlecić transport towaru do Niemiec.

Doświadczenie na rynku spedycyjnym

Każdy kiedyś zaczynał i nie można deprecjonować początkujących, tylko dlatego, że są początkujący. Wiadomo jednak, że firmy obecne na rynku od lat są liderami w branży spedycyjnej. Jeśli szukasz profesjonalistów, koniecznie zerknij na historię firmy. Żeby stworzyć zgrany zespół fachowców, potrzeba czasu.

Doświadczenie na rynku owocuje między innymi szybszym czasem realizacji transportu (dobrze zorganizowany transport towaru do Niemiec to przede wszystkim opowiedni wybór tras, doświadczeni kierowcy, niezbędna wiedza wykorzystywana podczas problematycznych sytuacji) oraz lepszą, bardziej bezawaryjną flotą pojazdów (lepsze zarządzanie i stały monitoring). To też cenne kontakty na rynkach międzynarodowych, które otwierają wiele drzwi zamkniętych dla niedoświadczonych firm transportowych.

Potrzebujesz transportu do Niemiec

Posiadasz towary, maszyny, urządzenia, części auto-moto, produkty spożywcze, które chcesz szybko, terminowo i bezpiecznie przetransportować do Niemiec? Szukasz zaufanego przewoźnika, który na rynku transportu do Niemiec czuje się jak ryba w wodzie? Dobrze trafiłeś! Od 2008 roku działamy na rynku niemieckim jako profesjonalne spedycja.

Wymogi rynku niemieckiego

Nie są oczywiste dla Polaka i nie każdy im od ręki sprosta. Zanim wybierzesz firmę spedycyjną, zapytaj o kilka prostych kwestii, na przykład czy spedytor lub kierowca mówią po niemiecku albo czy firma stosuje się do niemieckich zasad MiLOG, czyli płacy minimalnej według niemieckich stawek. Według niego kierowcy pracujący w Niemczech mają zarabiać 8,5 Euro na godzinę, nawet jeśli jadą tranzytem. Dlaczego to istotne? Bo jeśli firmę stać na to, by zapłacić kierowcy wysoką stawkę, to znaczy, że nie ma problemów finansowych. Dobrze opłacany kierowca na pewno zadba o Twój towar.

Transport-towaru-do-Niemiec-MW-Spedition

Umowa o transport towaru do Niemiec

Jeśli planujesz zlecenie transportu spedycji, przed podpisaniem umowy koniecznie sprawdź jej najważniejsze punkty.

W umowie o transport powinna być zawarta końcowa cena za usługę (żadnych kruczków i ukrytych kosztów, które zostaną doliczone po wykonaniu usługi, a ich wielkość trudno wstępnie oszacować), szczegółowy opis towaru, data realizacji dostawy, miejsce odbioru i dostawy, odpowiedzialność kierowcy i firmy. Umowa powinna być podpisana przez obie strony. Całość należności rozliczana jest bezgotówkowo, przelewem z wyznaczonym terminem płatności. Kierowca nigdy nie przyjmuje gotówki w miejscu rozładunku.

Dowiedz się przy okazji, czy firma ma umowę z parkingami strzeżonymi i czy praktykowane jest korzystanie z kart paliwowych. W pierwszym przypadku masz pewność, że twój towar jest bezpieczny, bo kierowca nie robi sobie przerwy w miejscu do tego nieprzystosowanym. W drugim – że transport bezpiecznie dotrze na czas. Kierowca nigdy nie musi się martwić o pieniądze na paliwo.

Firma z ugruntowaną dobrą opinią nigdy nie wystawia faktury, zanim nie dostarczy klientowi dokumentu CMR, poświadczającego, że towar został dostarczony według uzgodnień zawartych w zleceniu.

Licencja na transport towaru do Niemiec i certyfikaty

To, że firma świadczy usługi transportowe na terenie Polski i Niemiec, nie oznacza, że ma do tego prawo. Niezbędna jest licencja międzynarodowa na transport towarów. Dopiero jej posiadanie uprawnia do przewożenia towarów przez granicę.

Jak każda firma, tak i spedycyjna powinna posiadać polisę ubezpieczeniową na wypadek wadliwie zrealizowanej usługi. Istotna jest kwota ubezpieczenia, im wyższa tym lepiej. 200 tysięcy Euro można uznać za odpowiednie zabezpieczenie dla firmy i jej klientów.

Firma, która działa na rynku dłuższy czas i świadczy usługi na najwyższym poziomie, powinna móc pochwalić się odpowiednimi certyfikatami, np. ISO, Wiarygodności Biznesowej lub Kompetencji Zawodowych. Przyładowane certyfikaty możecie znaleźć w naszej zakładce Gwarancja jakości usług.

Podsumowując, zanim zlecisz transport towaru do Niemiec lub z Niemiec do Polski, upewnij się, że zlecasz transport profesjonalnej firmie. Najważniejsze aspekty do sprawdzenia to historia firmy, rekomendacje, licencja międzynarodowa, ubezpieczenie oraz znajomość zarówno prawa transportowego jak i samego języka niemieckiego w przypadku konieczności dogadania się na terenie Niemiec.

Niezawodny transport z Polski do Niemiec

Szukasz firmy transportowej z doświadczeniem na rynku polskim i niemieckim? Wymagasz terminowej  i bezpiecznej dostawy w dowolne miejsce w Niemczech? Skontaktuj się z nami! W ciągu 24 godzin przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.