Kierowca zawodowy to specyficzna i bardzo odpowiedzialna profesja. Szczególnie, kiedy mowa o kierowcach tira. Spędzają oni w trasie kilka, a nawet kilkanaście dni pod rząd. Kabina samochodowa staje się ich drugim domem – w niej pracują, śpią, wypoczywają i jedzą. Na rynku pojawiają się różne nowinki technologiczne, które mają na celu poprawę komfortu ich pracy. Sprawdź, jakie jest absolutne „musthave” na 2018 rok.

Kierowca samochodu ciężarowego transportuje towar w określone miejsce, najczęściej w wyznaczonym czasie. Musi dostosowywać się do zasad, dzięki którym w bezpieczny sposób dostarczy ładunek, który nie będzie zagrożeniem dla niego ani innych uczestników ruchu drogowego. Poznaj 5 najbardziej przydatnych gadżetów, które na co dzień usprawniają i umilają pracę za kółkiem.

Sprawny i bezpieczny transport

Jeśli szukasz doświadczonego i solidnego przewoźnika z wieloletnim doświadczeniem w transporcie krajowym i międzynarodowym to dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami szybko i wygodnie przez formularz zgłoszeniowy.

Numer 1: Stop Sleep

Z tym gadżetem nie zaśniesz za kierownicą. Jest to niezwykle przydatne urządzenie, które ma za zadanie monitorowanie stanu zdrowia i samopoczucia człowieka. Zawarty w pierścionku mechanizm kontroluje odbierane impulsy, a następnie informuje specjalnymi komunikatami o potrzebie organizmu do odpoczynku i snu. Działa z wyprzedzeniem – od 2 godzin, aż do natychmiastowej potrzeby zatrzymania się. Dzięki temu kierowca ma pod kontrolą swoje zdrowie, a także troszczy się o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Numer 2: Monitoring GPS pojazdów ciężarowych

Z monitoringiem GPS w końcu prześpisz spokojnie noc. Już od chwili uruchomienia będziesz mógł kontrolować każdą kroplę paliwa, aktualną lokalizację pojazdu na mapie czy wszelkie archiwalne trasy. Pełna kontrola płynie z GPS, ale również wszelkich dodatkowych czujników.To rozwiązanie zaalarmuje, gdy ciężarówka lub naczepa opuszczą parking bez zgody kierowcy, gdy złodziej zapragnie zaczerpnąć paliwa z Twojego pojazdu albo dostać się do przestrzeni ładunkowej.

Numer 3: Truck Parking Europe

Jest to największa darmowa, europejska platforma, która oferuje szeroki zakres możliwości parkowania dla tirów. Baza aplikacji nieustannie powiększa się, dzięki czemu kierowcy mają szansę na odnalezienie najbardziej atrakcyjnego parkingu, który będzie wyposażony w potrzebne danemu kierowcy udogodnienia, np. restaurację, hotel czy myjnię. Działanie opiera się na aktywności społecznościowej, dzięki czemu baza jest wciąż aktualizowana i oceniana przez użytkowników.

Technologia dla kierowcy tira

Numer 4: Ładowarka indukcyjna

Ładowanie i korzystanie z telefonu w samochodzie staje się niezwykle proste. Ładowarki indukcyjnestanowią najnowszą generację ładowarek bezprzewodowych. Umożliwiają szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, dzięki czemu nie ma konieczności staczania walki z kablami i odrywania oczu z toru jazdy. Wystarczy, że przyłożysz telefon do tarczy, a ten zacznie ładować się automatycznie.

Numer 5: Wideorejestrator

Od jakiegoś czasu stał się niemal standardem wyposażenia pojazdów. Ta niewielka kamera okazuje się zbawienna, kiedy dojdzie do zdarzenia. Wówczas udowodnienie niewinności jest znacznie łatwiejsze, a dodatkowo możliwe jest uzyskanie odpowiedniego odszkodowania od sprawcy wypadku. W sytuacji, gdzie kierowca spędza za kółkiem znacznie więcej czasu niż przeciętny człowiek, jest on bardziej narażony na ewentualne przykre wydarzenia.

Bycie kierowcą ciężarówki nie jest proste. Wiele godzin poza domem, samotność, znużenie, a także często utrata zdrowia – m.in. bóle kręgosłupa, problemy z krążeniem. Jednak wielu kierowców nie wyobraża sobie innego życia – czerpią z pracy radość i satysfakcję. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia niebezpieczeństw do minimum, a także poprawić komfort pracy. Wspomniane nowinki technologiczne z pewnością Ci w tym pomogą!

Usługi transportowe zawsze w terminie

Nasza firma gwarantuje wykonywanie usług zawsze w terminie, a w dodatku w opłacalnej cenie. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby współpraca przebiegała sprawnie, a nowoczesny sprzęt pomaga nam w załadunku i zabezpieczeniu towarów.