Chociaż w Polsce mamy ponad trzy tysiące kobiet prowadzących samochody ciężarowe, niewiele z nich opowiada publicznie o swojej pracy. Udało nam się jednak znaleźć kilka, które chętnie dzielą się swoimi przygodami na długich trasach. Zapraszamy na krótką prezentację najpopularniejszych polskich truck girls.

Patrycja Ducinowska, znana także jako „Almerka”, miłość do ciężarówek odziedziczyła po ojcu. Już jako dziecko lubiła dodawać gazu. Drobna, szczupła blondynka, choć jak sama mówi, odkąd zawodowo jeździ tirem, przytyła 15 kg. Kiedy nie jest w trasie lubi malować i wyszywać. Zdaje sobie sprawę, że bycie truck girl to przygoda, która będzie musiała się kiedyś skończyć. Zanim została zawodowym kierowcą, pracowała jako kosmetyczka. Marzy o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci. Wzięła udział w programie „Polscy truckersi”, który można było obejrzeć na Discovery Channel.Więcej o Patrycji dowiecie się z jej prywatnego profilu na Facebooku:  Almerka

Iwona Blecharczyk zanim została kierowcą tira, była nauczycielką. Lubi gotować i szyć. Jednak nie wyobraża sobie życia z dala od swojego samochodu. Specjalizuje się w transporcie ładunków ponadgabarytowych, bywa, że jej skład przekracza 60 metrów. Manewrować takim autem to nie lada sztuka! Ma na swoim koncie setkę przewiezionych śmigieł do turbin wiatrowych. Iwonie nigdy nie zdarzyła się utrata ładunku, wszystkie dojechały cało do mety. Aktywnie działa w mediach społecznościowych. Ma swój profil na Facebooku: Iwona Blecharczyk Trucking Girl i kanał na YouTube: TruckinGirl Iwona. Jej marzeniem jest przejechanie wszerz i wzdłuż Ameryki Północnej. Oczywiście tirem. Na razie jednak chciałaby popracować w Norwegii. Jest obecnie najbardziej rozpoznawalną polską truck girl.

Olga Maria Chrabąszcz, szerzej znana w sieci jako Olga Maria Ch . Jej przygoda za kierownica trwa już 8 lat. Zjeździła całą Europę, miała okazję podróżować także po Ameryce Północnejoraz Australii. Jednak jak sama przyznaje, najchętniej wybiera się do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Fascynuje ją kultura odmienna od naszej, gościnność i otwarcie na innych ludzi. Nie boi się jeździć nawet tam, gdzie teoretycznie jest niebezpiecznie. Kiedy ma czas, chętnie jeździ na motocyklu. Uwielbia pęd powietrza i wiatr we włosach. O swoich przygodach w trasie opowiada na Facebooku Olga Maria Ch. Najciekawszymi wydarzeniami z życia truck girl dzieli się także na swoim kanale na YouTube: Olga dziewczyna w ciężarówce.

Kobiety za kierownicą tira są młode, niezależne,  pewne siebie i doskonale wiedzą czego chcą. Nie boją się nowych wyzwań, uwielbiają przygody, śmiało i odważnie biorą życie w swoje ręce. Historiami ze swojej pracy chętnie dzielą się w mediach społecznościowych. Warto zajrzeć na ich profile i przekonać się jak wiele pozytywnych wrażeń dostarcza praca jako truck girl na co dzień.