Gumowe maty antypoślizgowe są dziś powszechnie używane w transporcie. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu.

W transporcie towarów paletowanych dużym problemem jest często unieruchomienie ładunku. Częściowo można rozwiązać go stosując pasy transportowe, ale nie zawsze wystarczająco zabezpieczają one palety przed przesuwaniem. Metoda ta dużo skuteczniejsza okazuje się w połączeniu z matami antypoślizgowymi, które, zwiększając siłę tarcia między podłogą ładowni a paletą, zmniejszają ryzyko uszkodzenia ładunku. Co więc warto o nich wiedzieć? Jakie rodzaje mat antypoślizgowych są najczęściej używane przez firmy transportowe? Na jakie wydatki musimy przygotować się planując ich zastosowanie?

Transport dla eksportu do Niemiec

Jeśli szukasz doświadczonego i solidnego przewoźnika, który przewiezie Twoje towary z Polski do Niemiec, to nasza oferta jest dla Ciebie stworzona. Skontaktuj się z nami i otrzymaj indywidualną ofertę transporty w ciągu 24 godzin!

Tworzywo mat antypoślizgowych

Maty te, czasem nazywane też podkładkami, produkuje się ze specjalnego granulatu gumowego. Taki materiał, w połączeniu z odpowiednią fakturą sprawia, że maty zdecydowanie poprawiają przyczepność palet. Dzięki temu przewoźnik może użyć mniejszej ilości pasów transportowych, a to szczególnie ważne okazuje się w transporcie ładunków wrażliwych na uszkodzenia. Jest to też bardzo efektywna metoda, zwiększająca współczynnik tarcia między paletą a metalową podłogą nawet z 0,2 do 0,6.

Najpopularniejsze rozmiary

Na popularność tego rozwiązania w dużym stopniu wpływa również to, że transportowe maty antypoślizgowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dobierzemy je do specyfiki danego ładunku. Poszczególne rodzaje mat różnią się między sobą formą dystrybucji (mogą być sprzedawane z rolki, jako taśma lub gotowe kawałki) oraz grubością. Najczęściej stosowane są pasy o szerokości od 15 do 30 centymetrów, ale w razie potrzeby możemy wyposażyć się również w maty o szerokości ponad 100 centymetrów. Grubość mat waha się natomiast od 3 do 8 milimetrów, a im grubsza mata, tym większe jest jej maksymalne obciążenie.

Maty antypoślizgowe i ich rola w transporcie

Przeciętny koszt

Koszt zakupu mat transportowych jest rzecz jasna uzależniony od ich wielkości i grubości. Średnia cena metra kwadratowego maty o grubości 3 milimetrów to 30-40 złotych. Za metr maty o grubości 6 milimetrów zapłacimy zaś około 70 złotych. Najgrubsze, 8-milimetrowe maty to natomiast wydatek rzędu 85-95 złotych za metr kwadratowy. Gotowe kawałki w rozmiarze umożliwiającym podłożenie pod jedną płozę palety możemy z kolei kupić już za nieco ponad cztery złote za sztukę.

Profesjonalna spedycja Polska-Niemcy

Załadujemy Twój towar w każdym mieście w Niemczech od Monachium, Norymberga, Erlangen, Kolonia, Bonn, Wiesbaden, Hamburg, Berlin, aż po Drezno oraz Lipsk, a za podjazd na miejsce załadunku do 30km nic nie zapłacisz. Pomożemy Ci w transporcie z Niemiec do Polski.