Jaką spedycję wybrać?

Jeśli znalazłeś się w tym miejscu, to najprawdopodobniej stoisz przed jedną z ważniejszych dla Ciebie decyzji. A na pewno dla towaru, który planujesz przetransportować. Nie przejmuj się, ból głowy, który Ci towarzyszy przy wyborze najlepszej spedycji, jest rzeczą naturalną i powszechną. Dlatego, żeby wesprzeć Cię w jego uśmierzeniu, przygotowaliśmy kilka najważniejszych cech, którymi powinna się charakteryzować dobra spedycja. Mając taki obraz przedsiębiorstwa zajmującego się logistyką, wybór najlepszego na pewno stanie się łatwiejszy.

Doświadczona spedycja = wiedza zdobywana latami

Branża transportowa zawiera w sobie wiele innych dziedzin, które muszą być opanowane najlepiej, jak to możliwe. Wszystko po top, żeby Twój towar dojechał z punktu A do punktu B oraz żebyś Ty mógł spać spokojnie. Ekonomia, statystyka, matematyka, prawo krajowe i często międzynarodowe, a co za tym idzie opanowanie języków obcych to tylko niektóre z nich. Upewnij się, że spedycja, którą wybierzesz funkcjonuje na rynku na tyle długo, że może pochwalić się rzetelnymi i wartościowymi referencjami. Doświadczenie bardzo często jest gwarantem, że nawet w przypadku zdarzeń losowych jej pracownicy będą mieli wiedzę, pomysły, narzędzia czy kontakty, które zażegnają niespodziewany kryzys.

Rzetelna spedycja = zaufanie

Jako potencjalny klient na pewno chciałbyś wiedzieć, jak wygląda historia działalności spedycji, której planujesz powierzyć swój towar. Dlatego tak ważne jest, czy posiada ona certyfikaty lub wyróżnienia. Świetnym sposobem na weryfikację powyższych założeń są giełdy transportowe. TimoCom, Teleroute czy Trans.eu to niektóre z nich, gdzie można samodzielnie sprawdzić wiarygodność poszczególnych spedycji. Giełdy zrzeszają tylko takie firmy, których sytuacja finansowa nie budzi wątpliwości i nie ma podstaw do kwestionowania jej działalności.

Przepływ pieniężny = bezpieczeństwo towaru

Pieniądze są ważne. Wiesz to Ty i na pewno wie to spedytor, który zaopiekuje się Twoim towarem. Upewnij się, że firma, której zlecisz transport nie ma żadnych długów i jest wypłacalna wobec swoich przewoźników. Możesz bazować np. na Krajowym Rejestrze Długów. Zaczynając współpracę z nową spedycją należy sprawdzić ją pod kątem ubezpieczeń, licencji i certyfikatów. Są one w branży transportowej wyznacznikiem najwyższej jakości usług. Pieniądze to także czas, więc inwestując w dobrą firmę transportową zwróć uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje, czy pojazdy są nowe i w pełni wyposażone. To wszystko zagwarantuje bezpieczeństwo towarowi, a niepsujące się auto zapewni jego terminową dostawę.

Bezsenność jednego = spokój drugiego

Dostęp do obsługi 24h na dobę to coś, co z pewnością spowoduje, że będziesz spał spokojnie. Wiedząc, że w przypadku sytuacji wyjątkowej i awaryjnej możesz zgłosić się do swojego spedytora o każdej porze dnia i nocy dbasz o swój komfort psychiczny. Wybierz firmę, która posiada w swoich szeregach najlepszych, wykształconych oraz znających języki obce pracowników. Taka inwestycja na pewno się opłaci. Powyższe cztery aspekty są kluczowe przy wyborze odpowiedniej firmy spedycyjnej, co nie znaczy, że są jedynymi wyznacznikami, którymi możesz się kierować. Czasem diabeł tkwi w szczegółach, a te są często niedostępne w oficjalnych kanałach informacyjnych. Doskonałe narzędzie rozwiewające większość wątpliwości to rekomendacje dostępne u obecnych i byłych klientów firmy. Poczta pantoflowa, to najstarsze, a czasem najbardziej wiarygodne narzędzie, o którym nie możesz zapominać.

Więcej informacji o ofercie dla przewoźników można znaleźć na naszej stronie w zakładce Strefa Przewoźnika