Dostarczenie towaru, prowadzenie dokumentacji i pozyskiwanie nowych zleceń… To tylko niektóre z zadań, przed którymi stoi właściciel małej firmy transportowej. Doskonale wiesz, jak wiele czasu i wysiłku mogą one pochłonąć.

Od jakiegoś czasu prowadzisz firmę transportową. Jesteś właścicielem, kierownikiem i jedynym pracownikiem. Sam zdobywasz zlecenia, planujesz trasy i prowadzisz samochód. Wszystko znakomicie się układa, więc zaczynasz planować powiększenie firmy. Chcesz kupić kolejny samochód, zatrudnić kierowcę i przyjmować jeszcze więcej zleceń. Twój optymizm burzy niestety jeden aspekt – formalności. Już teraz bowiem nie zawsze znajdujesz czas na to, by odpowiedzieć na maile lub wystawić fakturę. A to najlepszy powód, by skorzystać z usług firmy spedycyjnej.

Zaufaj profesjonalistom

Decydując się na współpracę ze spedycją, będziesz mógł poświęcić się temu, co robisz najlepiej, wszystkie formalności zostawiając spedytorom. Firma znajdzie za ciebie zlecenia i ustali ich wszystkie szczegóły z klientami. Zadba o to, by auta nie stały bezczynnie i do minimum zmniejszy liczbę pustych przebiegów. Weźmie na siebie także kontakt z klientami i magazynami. Ten w przypadku współpracy międzynarodowej może przecież sprawić ci spore problemy, a firma spedycyjna zapewnia obsługę specjalistów władających językami obcymi. I, co najważniejsze, jest na bieżąco w kwestiach prawnych w krajach, do których jeździsz, dzięki czemu ty unikniesz dotkliwych kar.

To się opłaca

Wbrew krążącym w branży transportowej opiniom, współpraca z firmą spedycyjną nie jest wcale mniej opłacalna niż samodzielne pozyskiwanie zleceń. Stawki, jakie ci zaproponuje nie odbiegają bowiem od tych, które byłbyś w stanie sam wynegocjować ze swoimi klientami. Twoje zyski będą jeszcze większe, bo będziesz mógł skoncentrować się tylko na bezpiecznym dowiezieniu towaru, podczas gdy spedycja zajmie się znalezieniem kolejnych zleceń. Szybciej też otrzymasz wynagrodzenie za swoją pracę. W niektórych (jak w M&W Spedition), pieniądze dostaniesz już dzień po tym, jak dostarczysz komplet dokumentów potwierdzających wykonanie zlecenia.

Twój czas jest cenniejszy niż myślisz

Współpracując z taką firmą, nie musisz być dostępny dla swoich kierowców przez całą dobę, bo do ich dyspozycji pozostają spedytorzy. Firma spedycyjna zajmie się za ciebie także rozwiązywaniem problemów, jakie mogą pojawić się w przypadku powstania szkód, zgubienia towaru lub gdy dotrze on do klienta w zbyt dużej ilości. Mniej obowiązków to przecież mniej stresu i więcej czasu, który możesz poświęcić na to, co do tej pory zaniedbywałeś – swoje pasje oraz życie rodzinne. Na to, co jest najważniejsze.