Nie jest wielkim odkryciem stwierdzenie, że każdy przewoźnik, który chce zarobić, musi wyjeździć sporo kilometrów. Czasami okupione jest to różnymi trudnościami, a do nich można zaliczyć także złą współpracę z różnymi firmami zlecającymi przewóz. Na szczęście jakość stale się podnosi, czego najlepszym przykładem jest firma M&W Spedition.

M&W Spedition od lat organizuje różne formy transportu: drobnicowy (częściowy) i całopojazdowy. Zlecenia są realizowane w Polsce, jak i poza granicami kraju. Najważniejszy jest klient oraz przewoźnik. Ten pierwszy może być pewny najwyższej jakości usług, drugi partnerskich relacji, uczciwych, przejrzystych umów i terminowego wynagrodzenia. Krótko o współpracy z przewoźnikami mówi przedstawiciel firmy M&W Spedition.

Dobre relacje z przewoźnikami to jeden z priorytetów firmy. Jakich przewoźników obecnie poszukujecie?

Najbardziej auta ciężarowe, ciągniki siodłowe z naczepami typu plandeka ładowności do 24 ton, a także Megi. Poszukujemy dyspozycyjnych kierowców na okres 2-3 tygodni. W naszej ofercie są ładunki w kółkach oraz tak zwane kabotaże na trasie Polska-Niemcy-kraje Beneluksu-Niemcy-Polska. Nasza oferta jest przede wszystkim uczciwa, atrakcyjna i kompleksowa – płacimy za dojazd do kolejnych miejsc, w których następuje załadunek lub rozładunek.

Jakie informacje mogą być kluczowe dla przewoźników?

Przede wszystkim ważne jest to, że dzięki długim trasom przewoźnicy mogą więcej zarobić. Dłuższe trasy to po prostu większe pieniądze. Kierowcy, którzy jeżdżą z nami przez trzy tygodnie, mają zapewnioną dużą ilość przejechanych kilometrów, wiedzą, że to się opłaca. Wszystko jest dokładnie zaplanowanie, wszystkie trasy zaczynamy w Polsce, a po dwóch/trzech tygodniach wracamy do kraju. Co równie ważne, wszystkie ładunki są całopojazdowe. Żeby nie generować niepotrzebnych kosztów, na tych trasach nie zajmujemy się transportami w doładunku.

Jak rozliczacie się z przewoźnikami?

Doskonale wiemy, jak ważna jest płynność finansowa w firmach transportowych, więc zawsze rozliczamy się w terminie. To na pewno nas wyróżnia w porównaniu do niektórych firm, które wydłużają płatności nawet do 90 dni. To karygodne i nie do przyjęcia. W M&W Spedition nasi przewoźnicy mogą skorzystać z opcji skonta, mogą też po wpłaceniu niewielkiej kwoty manipulacyjnej cieszyć się wypłatą już do 3 dni od dostarczenia nam dokumentów.

Organizujecie wyjazdy za granicę. Co, jeśli kierowca nie zna angielskiego lub niemieckiego? Czy to problem?

Oczywiście, że nie. Jak kierowca nie zna tych języków, to nasi spedytorzy przychodzą z pomocą. Awizują na załadunkach i rozładunkach, wyjaśniają wątpliwości i nieścisłości. Własnie na tym polega nasza praca.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie w zakładce Strefa Przewoźnika