Próżno szukać przewoźnika, który choć raz w swoim życiu nie stanął przed dylematem, na którą firmę spedycyjną postawić. Wszyscy kierowcy przed rozpoczęciem współpracy z firmą spedycyjną oceniają zarówno obiecane w ofercie zyski jak również biorą pod uwagę ewentualne straty.

Spedycji jest naprawdę wiele, a zbliżone do siebie oferty sprawiają, że naprawdę łatwo popełnić błędną decyzję, która może okazać się opłakana w skutkach.  Żadne wygórowane stawki za km nie zrekompensują braku wsparcia spedytora, opóźnionych terminów płatności, czy naliczania kar przy każdej możliwej okazji. W jaki sposób szukać dobrej spedycji? Jakich błędów należy unikać? Przekonajmy się!

Spedycja – co warto wiedzieć?

W momencie, w którym Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, popyt na usługi transportowe znacząco się zwiększył. Co więcej, rola naszego kraju na rynku międzynarodowym, także urosła do zupełnie nowej rangi. Informacje podawane przez GUS jasno nam mówią, że w roku 2003 polskie ciężarówki przejechały mniej niż 86 mln T-km.

Z kolei 13 lat później, liczba ta wzrosła do imponujących 304 mln T-km. W międzyczasie znacząco rozwinęły się firmy transportowe oraz spedycyjne, których obecnie na rynku są naprawdę setki.

Oczywiste jest to, że nie każde przedsiębiorstwo działa uczciwie, dlatego nieraz kierowcy muszą borykać się z problemami odnośnie do zapłaty, wszelkiego rodzaju kar, czy też z brakiem kontaktu z firmą spedycyjną. Nikt z nas nie chce doświadczać takich sytuacji, dlatego podczas wybierania spedycji, należy być naprawdę bardzo ostrożnym . Jak znaleźć dobrą spedycję dla przewoźnika?

dobra-spedycja-dla-przewoznika-jak-ja-znalezc

Doświadczona spedycja na rynku PL i UE

M&W Spedition to idealny wybór, jeśli poszukujesz firmy spedycyjnej, która dysponuje niezbędnym doświadczeniem na rynku polskim i europejskim. Oferujemy nowoczesne usługi transportowe oraz gwarantujemy terminowość i bezpieczeństwo przewozów.

Gdzie można znaleźć dobrą firmę spedycyjną?

Spora część osób zastanawia się, gdzie warto szukać firmy spedycyjnej. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a wszechobecny internet znacząco ułatwia nam zadanie. Wszelkiego rodzaju fora internetowe, czy też giełdy transportowe to miejsca, w których nie brakuje rzetelnych przedsiębiorstw. Na tym jednak nie koniec, wśród branży transportowej bardzo popularna jest tak zwana „poczta pantoflowa”. Poszczególni kierowcy polecają spedycje, które warto brać pod uwagę i z którymi mieli dobre doświadczenia.

Jakiej spedycji warto unikać?

Obustronny szacunek to coś, czego oczekuje każdy z nas w momencie, gdy decyduje się na współpracę z określoną firmą. Tymczasem w chwilach kryzysowych nie wszystkie przedsiębiorstwa okazują wsparcie przewoźnikom. Część z nich to firmy, z którymi nie jesteśmy w stanie się skontaktować, a spedytor, który miał zadbać o nasze zlecenia ma zbyt wiele na głowie. Skutkiem tego jest ogromny bałagan, a także problemy odnośnie do dokumentów, które w niektórych wypadkach mogą okazywać się niepełne.

Warunki umowy przewozu

Przewoźnik, który rozważa podjęcie danego zlecenia, powinien bardzo rzetelnie przejrzeć warunki umowy przewozu. Bardzo często znajdziemy w nich kary umowne, a także obciążenia, jakie z nich wynikają. Wszyscy oczekujemy też zwykłego, ludzkiego podejścia. Terminowe płatności, czy też możliwość bezproblemowego kontaktu z daną firmą to coś, na co liczy każdy z nas, dlatego warto zawrzeć takie aspekty w swojej umowie.

Długość współpracy i opinie innych kierowców

Spora część firm bardzo często zmienia swoich przewoźników. Dla każdego z nich sytuacja ta jest bardzo problematyczna. Wszyscy oczekują swoistego rodzaju stabilizacji, dlatego warto zwrócić uwagę, jak długo będziemy w stanie pracować dla danej firmy. Na samym końcu nie możemy nie wspomnieć o mocy internetu. Z pewnością znajdziemy w nim setki informacji na temat danej firmy, dlatego przed podpisaniem umowy warto się z nimi zapoznać. Szukasz sprawdzonej firmy spedycyjnej? Zapoznaj się z naszą ofertą dla przewoźnika , a na pewno się nie zawiedziesz!

Szukasz zleceń spedycyjnych?

Nasza spedycja chętnie szuka do współpracy przewoźników z doświadczeniem oraz własnym taborem. Jeśli masz odpowiednie kwalifikacje oraz szukasz stałych zleceń transportowych, to skontaktuj się z nami. Oferujemy regularne zlecenia oraz gwarantujemy terminowe płatności.