Odnawialne źródła energii kojarzą się z innowacyjnymi panelami fotowoltaicznymi, turbinami wiatrowymi oraz elektrowniami pływowymi. Jednak, niewiele osób wie, że regeneracyjne punkty witalności znajdują się w każdym z nas! Czym są odnawialne źródła energii? Jakie korzyści przynoszą i gdzie ich szukać? Odpowiedzi w dzisiejszej publikacji!

Czym są odnawialne źródła energii człowieka?

Źródła energii nawiązują do prastarej Teorii Pięciu Elementów, nazywanych również żywiołami. Idea powstała w 221 roku p.n.e. na terenie Chin. Symbole nawiązują do konkretnych narządów ludzkiego organizmu, ale także odpowiednich zasobów i stanów emocjonalnych.

5 elementów odzwierciedla harmonię i równowagę panującą w przyrodzie. Drewno nawiązuje do powolnego wzrostu i rozwoju, niczym młoda roślina lub noworodek. Woda jest nieodłącznym elementem życia i rozkwitu, a Ogień oznacza okres młodości. Znak Ziemi jest odpowiedzialny za dojrzałość, natomiast końcowy łańcuch wszystkich procesów naturalnych odpowiada Metalowi.

Taki cykl jest doskonałą reprezentacją życia oraz powtarzających się faz. Kolejne żywioły aktywują się i gasną, niczym mijające pory roku lub pokolenia.

Gdzie się znajdują OŹE i jak z nich czerpać ?

Wszystkie żywioły posiadają stałe miejsce w ludzkim organizmie. Wiedza na temat konkretnej lokalizacji umożliwia dbałość i troskę o wysoki poziom tych źródeł  witalności. Mapa składników wygląda następująco:

Znajomość żywiołów umożliwia kontrolowanie optymalnego stanu fizycznego i psychicznego człowieka, a atrybuty posiadają również emocjonalne odpowiedniki. Drzewo przypisane jest do gniewu, Woda łączy się ze strachem, a Ziemia powoduje troskę wobec innych. Ogień pobudza entuzjazm, natomiast Metal aktywizuje szacunek.

Odnawialne źródła energii

Komu i jakie korzyści przynoszą

Źródła energii człowieka dedykowane są wszystkim osobom, które dbają o fizyczną i mentalną równowagę. Systematyczne pobudzanie odpowiednich sfer zapewni doskonałą kondycję zdrowotną opisywanych obszarów oraz harmonię duchową.

Odnawialne źródła energii człowieka powstały, aby przypominać o ogromnej mocy zgromadzonej w ludziach. Filozofia wykorzystuje naturalne cykle życia do osiągnięcia pełnej satysfakcji i radości mijających dni.

Czym jest model systemowy HOPERS?

Model systemowy HOPERS jest specjalną techniką rozwoju, która bazuje na spersonalizowanych cechach każdej jednostki. Ta wielopoziomowa strategia podkreśla ogromne znaczenie holistycznego podejścia oraz pozytywnych uczuć, emocji, a także doświadczeń. Praca z matrycami HOPERS odbywa się na ośmiu poziomach złożoności systemowej i pozwala zadbać o pięć obszarów życia – fizyczny, emocjonalno-społeczny, intelektualny, duchowy i boski. Zasada jest jedna interweniujemy w jednym, kluczowym w danym momencie obszarze dbając jednocześnie o pozostałe obszary takie jak : kompetencje (czyli wiedzę, umiejętności, postawę), świadomość (wartości, poczucie sensu), energię (dynamika,  motywacja wewnętrzna do działania). Taka matryca układa warstwy, które można porównać do układanki, która otwiera oczy na możliwości życia w zgodzie z wszystkimi obszarami, dzięki czemu możemy spełniać się zawodowo i prywatnie wykorzystując swoje mocne strony.

Celem modelu HOPERS jest odkrycie pełnego potencjału człowieka oraz troska o zdrowie i pomoc w codziennej aktywności. Koncepcja składa się z kilku fundamentalnych czynników, czyli Analizy Transakcyjnej, Psychologii Zorientowanej na Proces (POP), I CING-u, teorii Pięciu Przemian, a także Mapy Poziomów Świadomości.

Cała taktyka zwiększa świadomość kreowania wartościowej i sprzyjającej rzeczywistości. Co więcej, system identyfikuje negatywne wzorce zachowań i pomaga tworzyć takie, które wspierają progres.

Pozostaje nam zatem dbać o swoje wewnętrzne OZE, skutecznie gospodarować swoim wewnętrznym paliwem dla siebie i otoczenia