Od kilku miesiący świat drży z obawy przed pandemią koronawirusa. Wśród charakterystycznych objawów dolegliwości wymienia się m.in. wysoką gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni i ogólne uczucie osłabienia. Jaki jest zasięg pandemii i czy będzie ona miała wpływ na transport Niemcy – Polska? Dowiedz się więcej o zależności koronawirus transport.

Początkowo Koronawirus SARS-CoV-2 zaatakował Chiny, jednak wystarczyło zaledwie kilka dni, by choroba objęła swoim zasięgiem niemalże wszystkie regiony świata. Jak wynika z najnowszych informacji (dane z dnia 10 marca) przekazanych przez Chińską Narodową Komisję Zdrowia, aktualny bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa wynosi ponad 4 tys. natomiast liczba osób zainfekowanych przekroczyła już 114 tysięcy. Aktualizacja z dnia27.05.2020: potwierdzono zakażenie koronawirusem u 22 473 osób, 1 028 pacjentów zmarło, a 10 330 osób już wyleczono. Czy transport Niemcy – Polska może czuć się zagrożony? Czy transport z Polski do Niemiec lub z Niemiec do Polski mogą  zostać wstrzymane?

Transport pomimo koronawirusa

W dobie pandemii profesjonalny transport jest bardzo ważny. M&W Spedition oferuje kompleksowe usługi transportowe z oraz do Niemiec pomimo pandemii. Działamy z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych. Bezpiecznie załadujemy Twój towar w każdym mieście w Niemczech od Monachium, przez Norymbergę, Erlangen i Kolonię po Wiesbaden, Hamburg, Berlin, aż do Drezna oraz Lipska. Dostarczymy Twój ładunek z Niemiec w dowolne miejsce w Polsce.

Wpływ koronawirusa na niemiecką gospodarkę

Rozprzestrzeniająca się w zawrotnym tempie pandemia koronawirusa wywarła znaczący wpływ na światową gospodarkę. Nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie w Chinach produkowane są różnego rodzaju komponenty. Trafiają one do przedsiębiorstw na całym świecie.

W przypadku Niemiec opisywana sytuacja może przyczynić się do zmniejszenia eksportu do Państw Środka. Mowa głównie (choć nie tylko) o branży motoryzacyjnej. Ucierpią przede wszystkim giganci rynku, a zatem koncerny takie jak Volkswagen, Mercedes czy BMW. Wszystko z powodu nagłego braku popytu na samochody wspomnianych marek.

W lepszej sytuacji są natomiast małe i średnie przedsiębiorstwa. Jak poinformował Kreditanstalt für Wiederaufbau – KfW (Państwowy Bank Rozwoju) odczuwają one skutki pandemii w niewielkim stopniu. Indeks nastrojów wśród nich wykazał wzrost o 0,8 punktu.

Aktualnie kondycja niemieckiej gospodarki wydaje się dobra. Transport Niemcy – Polska również wygląda dobrze. Sytuacja może zmienić się w przypadku pogłębiających się problemów z dostawą z Chin, jednak zdaniem ekspertów taki scenariusz jest mało prawdopodobny.

Transport-Niemcy-Polska

Import do Niemiec – Transport a koronawirus

Towary dostępne na niemieckim rynku importowane są z krajów takich jak Holandia, Francja, Belgia, Chiny, Włochy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone czy Austria. Udział w rynku niemieckim ma również Polska.

Transport Niemcy – Polska to towary o wartości 65,1 mld euro. Czy w takim razie powinniśmy wstrzymać się od zamawiania niemieckich produktów?  Nie, bowiem szansa na dotarcie koronawirusa razem z zamówionym towarem jest niemalże zerowa. Jak powiedział Jan Bodnar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego: (…) szansa na to, że koronawirus zostanie przywieziony z Chin na paczce, jest mikroskopijna, niemal zerowa.

Paczki są bezpieczne, bo zanim zostaną dostarczone do Polski, wirus zginie. Czas jego utrzymywania się na powierzchni zależy od wilgotności i temperatury powietrza, ale nie jest to taki czas, który wystarczyłby na dotarcie wirusa do naszego kraju.

Transport Niemcy – Polska, czyli jakie produkty kupujemy od naszych zachodnich sąsiadów?

Do grona produktów sprowadzanych z Niemiec do Polski zaliczyć należy głównie maszyny ciężkie (budowlane, rolnicze) oraz samochody. Transport Niemcy – Polska, to także gotowe wyroby metalowe oraz hutnicze. Co jeszcze? Naturalnie produkty chemiczne. Słynną „chemia z Niemiec” uznaje się bowiem za zdecydowanie skuteczniejszą, niż krajowa, podobnie zresztą jak tekstylia i tworzywa sztuczne. Listę produktów importowanych z Niemiec do Polski zamyka żywność (w tym głównie słodycze).

Czy zatem – biorąc pod uwagę zagrożenie związane z koronawirusem – należy zrezygnować z transportu Niemcy – Polska? Zdecydowanie nie, niemniej jednak warto zachować środki ostrożności. Aby uniknąć zarażenia należy przestrzegać higieny (częste, dokładne mycie rąk), unikać dotykania twarzy i dbać o czystość w otoczeniu. Z kolei w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów zaleca się postępować zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Jeśli zajmujesz się usługami transportowymi to zadbaj, by takowe były wykonywane przez sprawdzonego, godnego zaufania przewoźnika.

Koronawirus i transport do Niemiec

Jeśli szukasz firmy transportowej, która pomimo pandemii koronawirusa bezpiecznie przewiezie twoje towaru, rzeczy, maszyny z Niemiec do Polski oraz w odwrotnym  kierunku, to skontaktuj się z nami. W ciągu 24 godzin otrzymasz indywidualną ofertę!